Повернутися до звичайного режиму

Ліцеїсти не тільки вчаться, є тут місце і час для відпочинку, розваг, спортивних змагань та художньої самодіяльності.

Переглянути більш детальну інформацію про всі проведені заходи в ліцеї можна у розділі "НОВИНИ"

Проводяться концерти, конкурси, виховні години, літературні вечори, тематичні виставки, екскурсії, олімпіади, спартакіади, Дні здоров'я, турніри. Різноманітні виховні заходи проводяться не лише на базі навчального закладу, але і за її межами: поїздки до театру, різноманітні екскурсії по цікавим місцям України.

Особливо надзвичайно захоплююче проходять заходи в яких задіяні всі учні ліцею – це і «День здоров’я» з виїздом на природу, спортивними змаганнями, приготуванням їжі в польових умовах на вогнищі, і «Українські вечорниці», «Масляна», «Весела ярмарка» з різноманітними конкурсами, театральними дійствами, традиційною випічкою.

Адміністрацією ліцея влаштовуються заохочувальні конкурси за професіями. На власній землі ліцею майбутні трактористи блискуче „приборкують” трактори з культиваторами, плугами, різними причепами, комбайни.

Не залишається поза увагою досягнення учнів не менш потрібної спеціальності – кухарів, які вражають віртуозним вміння оформляти стіл, створювати дивовижні вироби кулінарного мистецтва.

До Дня Збройних сил України в ліцеї щорічно влаштовуються змагання між командами юнаків. Кожної осені в ліцеї проводиться привабливий конкурс "Міс ліцею" серед дівчат кухарів, на якому конкурсантки демонструють свої уміння та уподобання.

Колектив ліцею в основу спілкування з учнями поклав дві основні цінності. Перша – це людська гідність, а друга – рівність Права людини – це насамперед її можливості існувати та розвиватися як особистість.

Що таке Конвенція ООН.

Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

Захисти себе

Конвенція ООН про права дитини – це твої права. Вони знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Ти можеш не думати про них. Ти можеш не використовувати їх щодня. Втім, ти маєш знати, що вони існують і вони невід’ємні від інших прав, гарантованих тобі державою.

Закони різних країни різні. Йдеться зокрема про цифру повноліття і про вік, з якого підліток несе кримінальну відповідальність за скоєний злочин: в одних країнах це 7 років, в інших – 12, в Україні – 14-16 років. Але ти повинен знати, що є права, які не можна змінити. Наприклад, право на турботу і піклування. Також незмінним є, твердження про те, що всі діти мають рівні права. Держава може бути більш чи менш демократичною, але змінити ці права вона не може. Вони – твої.

Читай – дізнаєшся

Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них ти знайдеш 40 прав, які має дитина. Нижче наведені тільки ті статті Конвенції, які стосуються твоїх прав. Всі права можуть бути класифіковані за певними принципами.

Спробуймо класифікувати права:

• Всі діти мають право на життя
  • Всі діти мають право на піклування і турботу
  • Всі діти рівні у своїх правах

Права «піклуйтеся про мене»

• Ти маєш право на достатнє та здорове харчування
  • Ти маєш право на освітуТи маєш право на медичну допомогу
  • Ти маєш право на розваги

Права «не знущайтеся наді мною»

• Ти маєш право на захист від економічної експлуатації та примусової праці
  • Ти маєш право на захист від будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для твого здоров’я
  • Ти маєш право не бути жертвою війни