Переглянути більш детальну інформацію про всі проведені заходи в ліцеї можна у розділі "НОВИНИ"
Ліцеїсти не тільки вчаться, є тут місце і час для відпочинку, розваг, спортивних змагань та художньої самодіяльності.
Проводяться концерти, конкурси, виховні години, літературні вечори, тематичні виставки, екскурсії, олімпіади, спартакіади, Дні здоров'я, турніри. Різноманітні виховні заходи проводяться не лише на базі навчального закладу, але і за її межами: поїздки до театру, різноманітні екскурсії по цікавим місцям України.
Особливо надзвичайно захоплююче проходять заходи в яких задіяні всі учні ліцею – це і «День здоров’я» з виїздом на природу, спортивними змаганнями, приготуванням їжі в польових умовах на вогнищі, і «Українські вечорниці», «Масляна», «Весела ярмарка» з різноманітними конкурсами, театральними дійствами, традиційною випічкою.
Адміністрацією ліцея влаштовуються заохочувальні конкурси за професіями. На власній землі ліцею майбутні трактористи блискуче „приборкують” трактори з культиваторами, плугами, різними причепами, комбайни.
Не залишається поза увагою досягнення учнів не менш потрібної спеціальності – кухарів, які вражають віртуозним вміння оформляти стіл, створювати дивовижні вироби кулінарного мистецтва.
До Дня Збройних сил України в ліцеї щорічно влаштовуються змагання між командами юнаків. Кожної осені в ліцеї проводиться привабливий конкурс "Міс ліцею" серед дівчат кухарів, на якому конкурсантки демонструють свої уміння та уподобання.
Колектив ліцею в основу спілкування з учнями поклав дві основні цінності. Перша – це людська гідність, а друга – рівність Права людини – це насамперед її можливості існувати та розвиватися як особистість.
Що таке Конвенція ООН.
Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.
Захисти себе
Конвенція ООН про права дитини – це твої права. Вони знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Ти можеш не думати про них. Ти можеш не використовувати їх щодня. Втім, ти маєш знати, що вони існують і вони невід’ємні від інших прав, гарантованих тобі державою.
Закони різних країни різні. Йдеться зокрема про цифру повноліття і про вік, з якого підліток несе кримінальну відповідальність за скоєний злочин: в одних країнах це 7 років, в інших – 12, в Україні – 14-16 років. Але ти повинен знати, що є права, які не можна змінити. Наприклад, право на турботу і піклування. Також незмінним є, твердження про те, що всі діти мають рівні права. Держава може бути більш чи менш демократичною, але змінити ці права вона не може. Вони – твої.
Читай – дізнаєшся
Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них ти знайдеш 40 прав, які має дитина. Нижче наведені тільки ті статті Конвенції, які стосуються твоїх прав. Всі права можуть бути класифіковані за певними принципами.
Спробуймо класифікувати права:
- Всі діти мають право на життя
- Всі діти мають право на піклування і турботу
- Всі діти рівні у своїх правах
Права «піклуйтеся про мене»
- Ти маєш право на достатнє та здорове харчування
- Ти маєш право на освітуТи маєш право на медичну допомогу
- Ти маєш право на розваги
Права «не знущайтеся наді мною»
- Ти маєш право на захист від економічної експлуатації та примусової праці
- Ти маєш право на захист від будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для твого здоров’я
- Ти маєш право не бути жертвою війни
- Ти маєш право на захист від сексуальної експлуатації
Права «я маю власну думку»
- Ти маєш право виражати свої погляди
- Ти маєш право сповідувати свою власну релігію
- Ти маєш право об'єднуватися з іншими
- Ти маєш право на інформацію
Права «спеціальних потреб»
Життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування:
- Діти-інваліди
- Діти, позбавлені батьківського піклування
- Діти-біженці
- Діти у конфлікті з законом
Коментарi