«Якщо ви вдало оберете професію і докладете до неї душу, то щастя саме знайде вас» ( Ч.Дарвін).
Ваш помічник – «Барометр професій»
Запрошуємо на безкоштовне навчання
ВІДЕО ПРО ЛІЦЕЙ
Правила прийому
НАШІ ПРОФЕСІЇ
на базі 11 класів
1. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (IV розряду). Водій автотранспортних засобів (категорія «С»). Термін навчання 1 рік 24 тижні.
Професія водія автотранспортних засобів – наймасова, щорічно тисячі молодих людей поповнюють ряди професіоналів. Автомобільний транспорт займає провідне місце, він використовується для перевезення людей і доставки вантажів, використовується і великими підприємствами, і приватними підприємцями.Водій – одна з найбільш потрібних професій на ринку праці. Вона дуже потрібна для нашого суспільства. Роботи для водіїв не зменшується. Люди цієї професії користуються все більшим авторитетом і попитом, як в державних структурах, так і в приватному секторі.
Автомобіліст – професія особлива, зі своєю романтикою та своїми традиціями. Це дуже напружена і, в той же час, почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму, таланту. Саме серед автомобілістів такі поняття, як взаємовиручка, честь й гордість за свою професію є професійними.
В наш час мати права водія – це просто життєва необхідність. Випускники ліцею можуть керувати вантажними автомобілями та спеціальним обладнанням, що встановлено на цих автомобілях; буксирувати причіп, заправляти автомобіль, перевіряти технічний стан й усувати експлуатаційні несправності.
Шарудять по дорогам веселі шини,
Поспішають по дорогам машини, машини...
А в кузові - важливі, термінові вантажі:
Цемент і залізо, родзинки і кавуни.
Робота шоферів важка і складна,
Але як людям потрібна вона!..
на базі 9 класів
2. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування (ІІ розряду). Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1», «А2», «В1»). Водій автотранспортних засобів (категорія «С»). Термін навчання 3 роки 13 тижнів.
Для навчання учнів за цією інтегрованою професією обладнано 9 кабінетів, 4 лабораторії, 2 майстерні. Практичні навички виконання сільськогосподарських робіт учні набувають на полях власного учбового господарства, де вчаться культивувати, сіяти, орати, боронувати, вносити мінеральні добрива. По закінченню ліцею у випускників є можливість обрати собі роботу за декількома робітничими професіями. Це і водії вантажних автомобілів, і трактористи для сільського господарства категорій А1 та А2, що дозволяє працювати на всіх типах тракторів сільськогосподарського призначення вітчизняного та імпортного виробництва, а також категорія В1 дозволяє працювати на самохідних зерно- та кукурудзозбиральних комбайнах усіх марок. Крім того, отримана професія слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин, надає можливість займатися також ремонтом тракторів, комбайнів та іншим сільськогосподарським устаткуванням. Період навчання в ліцеї зараховується до загального трудового стажу.
Хто перебуває завжди в русі,
Кермо тримає "Білорусі",
Ще й за характером артист?
Це звісно мужній тракторист.
на базі 9 класів
3. Кухар (ІVрозряду). Кондитер (ІІІ розряду). Термін навчання 3 роки 18 тижнів.
Що саме створює кондитер?
Своїми руками він створює кондитерські вироби, а саме це різноманітне печиво, торти, пироги, пиріжки, тістечка та інше, які, залежно від фантазії і професійних вмінь кондитера, мають вигляд шедеврів мистецтва. Це вироби, які, крім привабливого зовнішнього вигляду, мають приємний смак і запах та високу харчову цінність, а також приносять людям насолоду. Зазвичай люди, іноді, не бачать різниці між різними видами кондитерських виробів, але кожен кондитер знає не тільки тонкощі їх приготування, а ще й добре знає всі складові кондитерських виробів, їх якісні показники, та вміє з ними працювати, відповідно до вимог державних норм та стандартів.
Де можна працювати?
Де завгодно! Професія кухар-кондитер сьогодні дуже затребувана. Можна влаштуватися на фабрику чи завод з виготовлення солодощів або інших кондитерських виробів. Також є можливість працювати в приватних ресторанах, кафетеріях, магазинах солодощів. Але бувають випадки, а в наш час це трапляється досить часто, що кухарі-кондитери відкривають власні кафе, ресторани або магазинчики і ведуть бізнес з виробництва та продажу кондитерських виробів. У такій професії головне - не тільки правильно і грамотно приготувати, але і красиво і гармонійно прикрасити виготовлену продукцію. Адже саме цей елемент (оформлення та прикраса) важливий для покупців і клієнтів.
ПРИТЧА
Зібралися одного разу філософи і засперечалися, яка професія важливіше. Один сказав:
- Вчитель – найпотрібніше. Без освіти прогрес зупиниться.
- Без будівельників людині ніде буде сховатися, і людство позбудеться прекрасних будівель, - заявив другий філософ.
- Музиканти, художники і поети роблять наше життя особливим. Мистецтво відрізняє людину від тварин, - вигукнув третій філософ.
Тут у розмову втрутився учень і одночасно слуга господаря будинку.
- Вельмишановні вчені, ви забули про професію кухаря.
- Тобі забороняється втручатися в нашу бесіду. Кухарське справа - не мистецтво. Іди готуй обід, - розсердився господар.
Учень мовчки вийшов з кімнати. У цей день обіду філософи не дочекалися, учень зник. Довелося господареві самому готувати обід. На жаль, після їжі філософи відчули себе погано і розійшлися по домівках.
Господар знайшов іншого слугу. Минув час, і філософ - господар будинку, помітив, що друзі перестали його відвідувати, а сам він після їжі не здатний був міркувати. Подумав філософ, а потім звільнив нового кухаря і послав колишньому учневі записку з однією фразою: «Кухарська справа - не ремесло, а мистецтво». Незабаром вчені мужі знову стали збиратися в будинку філософа. Обговорення переривалося тільки смачним обідом, який готував учень.
- Кухарська справа - не ремесло, а мистецтво, - говорив господар після обіду.
Коментарi